verze pro tisk

Jak se nadobro vypořádat se sprejery, kteří vám čmárají po fasádě?

3. srpen 2016

Graffiti může být velmi pěkné, ale jen na legálních plochách. Bohužel prakticky v každém městě řádí vandalové, kteří svým „uměním“ působí nemalé škody na fasádách domů i na jiných místech. Pokud máte smůlu a sprejer zvěčnil své dílo na váš dům, jistě vás bude zajímat, jak graffiti odstranit a povrch do budoucna efektivně ochránit.

Do čištění od graffiti se raději sami nepouštějte

Špatná zpráva je, že barvu ze spreje či lihového fixu tak snadno neodstraníte. Problém spočívá v tom, že se dostává do struktury povrchu a běžné čisticí prostředky vůbec nic nezmůžou. V horším případě graffiti rozmažete a výsledek bude vypadat ještě hůř než před čištěním. Malůvky můžete překrýt barvou, ale pravděpodobně budou prosvítat. Navíc hrozí reálné riziko, že pokud graffiti přeci jen odstraníte, pachatel se vrátí a počmárá vám fasádu znovu.

Chcete-li fasádě vrátit původní podobu, obraťte se na specialisty z firmy AXIOM REAL s.r.o. Čištění od graffiti je pro ně každodenním chlebem již řadu let. Navíc se zabývají ochranou povrchů formou antigraffiti nátěrů.

Průběh profesionálního čištění graffiti

AXIOM REAL vyčistí vaši fasádu od graffiti, tagů, nápisů lihovými fixy a v případě potřeby i od jiných nečistot (např. od zbytků po lepidle apod.). Kvalifikovaní technici disponují moderní technikou, která jim umožňuje efektivní čištění povrchu, aniž by došlo k poškození struktury původního nátěru.

Technik nejprve provede zkušební čištění a ukáže vám, do jaké míry lze povrch vyčistit. Budete-li s výsledkem spokojeni, navrhne vám cenovou kalkulaci a po jejím odsouhlasení provede ve sjednaném termínu čištění.

Zákazníci, kteří si u AXIOM REAL objednávají odstranění graffiti, většinou vyžadují také speciální nátěry proti graffiti. Jedná se o hydrofobní nátěr s takovými vlastnostmi, které umožňují rychlé a snadné čištění bez nutnosti použití pokročilé techniky. Další informace najdete na www.graffiti.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!