verze pro tisk

Jak poznat a kde vybrat skutečně kvalitní saténové povlečení?

4. září 2015

Postel patří mezi místa, ve kterých trávíme nejvíce času. Většina lidí stráví v posteli přibližně třetinu svého života a i proto se určitě vyplatí na ní nešetřit. Kromě samotné postele a matrace bychom ale neměli podceňovat ani výběr vhodného povlečení. I to je velmi důležité a může mít velký vliv na kvalitu našeho spánku a tím i na naše fyzické i psychické zdraví.

Spousta lidí dává přednost levnému a nepříliš kvalitnímu povlečení, které si koupí na stáncích nebo v běžných hypermarketech. Takové povlečení ale není dobrým řešením a je velkou chybou na této položce šetřit. Mezi nejoblíbenější typy povlečení patří saténové, které ale není vždy opravdu ze saténu. Jaký je rozdíl mezi opravdovým saténovým povlečením a jeho imitacemi a jak poznáme, že je ložní prádlo skutečně kvalitní?

Satén versus polyester

Levné povlečení za pár set korun, které běžně najdete ve stáncích s textilem, levných prodejnách nebo řetězcích hypermarketů a které na první pohled a dotek působí jako saténové, je ve skutečnosti vyrobeno z polyesteru. Nákupem takového povlečení sice ušetříte, ale jeho vlastnosti se od pravého saténového značně liší. Pod opravdovým saténovým povlečením se mnohem lépe spí, je příjemnější na dotek a vydrží mnohem déle než to, které je vyrobeno z polyesteru. Pravý satén je jemnější, odolnější a díky tomu, že je z přírodních materiálů i mnohem zdravější.

Za kvalitu je třeba si připlatit

S vyšší kvalitou a lepšími vlastnostmi ale logicky souvisí i trochu vyšší cena. Saténové povlečení je poměrně náročné na výrobu a nitě, z nichž je vyrobeno, procházejí několika speciálními úpravami, díky čemuž je zaručen jeho krásný lesk a vysoká odolnost. Taková výroba je náročná nejen po časové, ale i finanční stránce a i proto je koncová cena saténového povlečení vyšší než u obyčejných materiálů. Ceny jedné sady povlečení tak obvykle začínají okolo dvou tisíc korun, na druhou stranu se Vám nákup i přes vyšší cenu vyplatí – povlečení Vám mnohem déle vydrží a sami poznáte, že se pod ním spí mnohem příjemněji.

Pokud si nejste jistí, jak rozeznat pravé saténové povlečení od toho z polyesteru, tak kromě ceny Vám napoví i gramáž (obvykle kolem 125 g/m2) nebo skutečnost, že u opravdového saténu nejsou na látce vidět mezery mezi nitěmi.

Saténové povlečení Stella Ateliers

Prodejců saténového povlečení je u nás celá řada, mezi ty nejlepší patří i společnost Stella Ateliers, která se zaměřuje na prodej luxusního povlečení z těch nejkvalitnějších materiálů. V nabídce má několik druhů saténového povlečení – např. Mako-satén, bavlněný satén nebo Švýcarský premium-satén. Saténové povlečení značky Stella patří mezi absolutní špičku na našem trhu a jeho nákupem rozhodně neuděláte chybu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Hana

pátek, 23. prosinec 2016
22:58

Dobrý den, pokud můžu doporučit velký výběr a bezva ceny, mrkněte nahttps://www.dante.cz/ a možná nezůstanete jen u povlečení:)


posted by: Hana (klanova2(a)seznam.cz) [Odpovědět]