verze pro tisk

Tryskání pískem: Moderní technologie šetří čas při čištění povrchu i rekonstrukci bydlení

30. duben 2018

Máte v plánu rekonstrukci bytu či domu, ale nemůžete se zbavit dojmu, že jste si toho na sebe nabalili příliš mnoho? Čeká-li vás ruční čištění špinavých povrchů, odstraňování staré omítky čí nátěrů, případně sanace betonu a další více či méně náročné úpravy, máme pro vás dobrou zprávu. Můžete to zvládnout mnohem rychleji a s kvalitnějšími výsledky. Stačí se poohlédnout po někom, kdo disponuje přístrojem na bázi tryskání pískem. Moderní metoda má mnohostranné využití a uplatňuje se ve venkovních prostorách i v interiérech.

Na jakém principu funguje pískování?

Pískování je populární způsob opracování povrchů všech typů. Využívá se při práci s umělými i přírodními materiály. Obvykle se proudem písku odstraňují nečistoty z fasád domů, nicméně možnosti praktického využití jsou mnohem větší. Tryskání pískem je založeno na principu proudění abraziva přímo na znečištěný povrch. Abrazivo se skládá z písku a vody v poměru 80:20. Tento poměr však lze pomocí elektronického nastavení dle aktuální potřeby změnit až na 10:90 (písek:voda).

Kde najdete zkušenou firmu?

Pískování vám ušetří spoustu peněz, starostí i času. Musíte se však poohlédnout po někom, kdo má s čištěním a dalšími stavebními úpravami dlouhodobé zkušenosti a prokazatelné reference. K předním odborníkům v České republice patří společnost AXIOM REAL. Technici používají špičkové německé systémy TORBO, které nevyžadují nepřetržité napojení na externí média. Díky tomu lze stroje používat i v místech, kde by jiná technika neobstála.


Tryskání pískem je neocenitelné například při přípravě povrchu před aplikací nátěru. Efektivní jsou také při čištění cihel a v neposlední řadě umožňují snadné odstranění koroze z železných či ocelových konstrukcí. S tím vším mají profesionálové z AXIOM REAL zkušenosti. Přesvědčit se o tom můžete na www.ars.cz, kde najdete další informace a fotogalerie realizovaných prací.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!