verze pro tisk

Čištění a revize komínů v Plzni a okolí: Zavolejte na pomoc odbornou kominickou firmu

25. květen 2015

V souladu s nařízením vlády je potřeba, abyste si jako majitelé nemovitosti zajistili pravidelnou kontrolu komínů, případně si nechali provést revizi. Tyto činnosti má přitom provádět jedině profesionální kominík, který má potřebné oprávnění a životnost. Bydlíte-li v Plzeňském či Karlovarském kraji, kontaktuje společnost Hacaperka – Kominictví Plzeň.

Působní zmíněné firmy je pro kontroly a revize komínů Plzeň, jejích služeb však mohou využít i ti z vás, kteří mají nemovitost na Klatovsku, viz Kominictví Klatovy, případně třeba na Karlovarsku.

Proč je důležité nechat si provést revizi a kontrolu komínu?

Proč je vlastně pravidelná kontrola zapotřebí? Spalinové cesty se během provozu zanášejí, což způsobuje menší odtah zplodin. Může se stát, že se v komíně zhorší kvalita vložky, případně jiná jeho část.

Při špatné údržba pak hrozí, že komín nejenže nebude správně pracovat, ale zároveň dojde k zahoření usazených zplodin a požár pak způsobí škody na objektu. Pokud pojišťovna zjistí, že jste si nenechali před požárem udělat kontrolu komínu, nemusí vám vzniklé škody na majetku proplatit. Navíc vám může být uložena sankce za strany státních orgánů.

Na základě revize se mnohdy musí provést vložkování komínu

Kominictví Hacaperka nabízí komplexní služby. Kromě revizí a kontrol zajišťuje také vložkování komínů v Plzni. Provádí se zejména v okamžiku, kdy si pořídíte nový spotřebič, který vyžaduje jiný typ komínové vložky, případně ve chvíli, kdy je stávající vložka komínu v již nevyhovujícím stavu. To se může zjistit právě na základě revize.

Kominictví Hacaperka má dlouholeté zkušenosti. O tom ostatně vypovídá recenze zde. Při stavbách a rekonstrukcích komínů firma využívá kvalitních materiálů značky Schiedel, s níž dlouhodobě spolupracuje. Na produkty Schiedel se poskytuje nadstandardní záruka, která dosahuje 5 – 30 let.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!