verze pro tisk

Čtyři tipy, jak udržet matraci v dobré kondici

25. leden 2016

Převlékli jste peřiny a vyměnili prostěradlo. Přesto není vaše postel úplně čistá. Proč? Nepostarali jste se o matraci! Poradíme vám, jak na to.

1. Potah dejte do pračky

I potah na matraci potřebuje stejně jako ložní prádlo pravidelně vyprat. Potahy kvalitních matrací, jako je například Stefanie, se dají rozdělit na 2 části a dát do pračky. Toto velké praní je lepší nechat na jaro, kdy můžete potah pověsit ven, kde rychleji uschne.

2. Matraci otáčejte

Při každé výměně ložního prádla je vhodné matraci otočit, aby se neproležela na stejném místě. Jednou můžete dát “nohy k hlavě” a podruhé část, která je nahoře, obrátit dolů. Zároveň matraci vysajte.

3. V ložnici pravidelně větrejte

Jednou za několik měsíců je vhodné matraci vyvětrat. Za suchého počasí ji vytáhněte z postele a postavte na terasu nebo alespoň k otevřenému oknu. Základem je však pravidelné každodenní větrání v ložnici. Díky tomu se v pokoji nedrží vlhkost a je méně pravděpodobné, že matrace začne plesnivět.


4. Skvrny čistěte nasucho

Pokud na matraci najdete skvrnu, nejdřív ji zkuste vyčistit kartáčem nasucho. Při mokrém čištění hrozí, že vlhkost zůstane v matraci. Zašpinění je nejlepší předcházet preventivně. Proto na matraci používejte krycí topper.

Pohlídejte si životnost

I když se o matraci dobře staráte, její životnost je zhruba 7 let. Uvnitř se totiž stále množí roztoči, kteří se živí šupinami lidské kůže. Jejich výkaly mohou alergikům způsobovat problémy. Proto je dobré z hygienických důvodů matraci po uplynutí této doby vyměnit.

-pok-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!