verze pro tisk

Dětské ložní povlečení: Jak vybrat povlečení pro dětské postýlky

24. říjen 2013

Nevíte, jaké vybrat dětské ložní povlečení, aby se líbilo vašim dětem a zároveň bylo dostatečně kvalitní? Vězte, že je potřeba brát v úvahu nejen cenu, což je samozřejmě důležité hledisko, ale také kvalitu materiálu, velikost povlečení a samozřejmě i jeho vzhled.

Cena povlečení a kvalita materiálu

Co se týče ceny, můžete si dnes vybrat lůžkoviny do moderního bytu v mnoha cenových relacích. Finanční stránka ostatně souvisí i s druhým aspektem, kterým je kvalita materiálu. Vždy je lepší zvolit raději dražší povlečení, u něhož ale budete mít jistotu, že vám jej dítě v posteli během několika týdnů zcela nepotrhá. Kvalita materiálu se pozná i při praní. Pokud není vysoká, povlečení se snadno potrhá v pračce i při programu s nízkými otáčkami a při nižších teplotách.

Vzhled dětského ložního povlečení

Vzhled povlečení pro dětské postele je také důležitý. Děti budou mnohem snáze a raději usínat v posteli ve chvíli, kdy se zachumlají pod deku, která bude opatřena hezkým povlečením, třeba s obrázky zvířat, autíček nebo postaviček ze seriálů, večerníčků nebo pohádek. Pokud jsou již vaše děti trochu odrostlejší, nebojte se při nákupu ložního povlečení jich zeptat, jaké se jim líbí.

Povlečení před prvním použitím vyperte!

Jak vybrat dětské povlečení pro nejmenší děti? Určitě se vyhněte takovému, které by mohlo dítěti způsobit při dlouhodobějším kontaktu nějakou alergii nebo vyrážku. V tomto ohledu také doporučuji povlečení ihned po nákupu vyprat, tedy ještě před prvním použitím.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!