verze pro tisk

Dům v lese? Bydlení u lesa není jen pro samotáře

5. březen 2014

Pro mnoho z vás je téměř nepředstavitelné, že byste bydleli někde na samotě u lesa. Mít rodinný dům v lese či přímo v jeho sousedství však nemusí být nutně jen pro samotáře, kteří se chtějí odtrhnout od civilizace a městského ruchu. Přináší naopak mnohé výhody, a to i pro rodiny s dětmi.

Pro všechny lidi s kladným přístupem k přírodě

Dům v lese je samozřejmě vhodný hlavně pro lidi, kteří mají kladný vztah k přírodě a nemusejí být každý den v kontaktu s lidmi. Nemusí ale být přímo na samotě, vždyť mnohé rodinné domky v těsné blízkosti lesa jsou přímo v okrajových částech vesnic i měst.

Pocit volnosti

Jedna výhoda bydlení v těsném kontaktu s přírodou je zřejmá. Během několika vteřin jste v přírodě, aniž byste se do ní museli dopravovat autem či veřejnými dopravními prostředky. Bydlení u lesa má však i další pozitiva. Panuje zde větší klid, máte tu také mnohem více soukromí. Neruší vás křik od sousedů, projíždějící auta ze silnice.

Větší prostor pro zahradu

Výhoda spočívá i v tom, že domy v lese mají obvykle i prostornou zahradu, ať už se jedná o zahradu ve svahu či v rovném terénu. To pak mnozí majitelé rodinných domů, které jsou natěsnány přímo v centru města či vesnice, závidí. Obecně zde zkrátka máte větší volnost pohybu.

Riziko bydlení v domě u lesa

Bydlení v domě v lese, dál od „civilizace“, má ovšem i jednu nevýhodu. Nemovitosti, které jsou dále od dalších trvale obydlených objektů, jsou oblíbeným cílem zlodějů. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pořídit si takovýto dům, určitě investujte do kvalitního zabezpečení majetku. Atakům zlodějů se však stoprocentně nevyhnete nikdy. Ať už bydlíte na samotě u lesa, nebo máte dům přímo v centru velkého města.

Co sdělit závěrem? Bydlení v lese určitě není pro každého. Lidé, kteří vyznávají společenský život, milují nákupy a nevadí jim ruch velkoměsta, ti by se v domě, který je někde na okraji lesa, spíše trápili. Ale jistě se najdou mnozí z vás, kteří už takto bydlí, nebo o tomto způsobu bydlení minimálně uvažují. Jaký na to máte názor? Podělte se s námi v komentáři pod článkem. O výhodách a nevýhodách různých způsobů bydlení se dozvíte také na webu http://vsekolembydleni.cz.

-fin-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!