verze pro tisk

Garážová vrata vybírejte pečlivě, vyplatí se vám to

20. říjen 2012

Víte, že i v případě vrat do garáže je lepší připlatit? Jaká jsou ta pravá a vhodná právě pro vaši garáž? Co je třeba si hlídat při jejich koupi? Podívejte se na několik rad a postřehů.

Tak jako je to se vším, i zde platí, že je rozhodně prospěšnější sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit si opravdu kvalitní a plně funkční garážová vrata. Levná a nekvalitní se totiž ve výsledku prodraží.

Říkáte si, proč ale za vrata, která jsou „pouze“ do garáže, zbytečně utrácet více než je třeba? Zamyslete se, k čemu slouží. Chrání přece váš majetek, tedy automobil, či zahradní a jiné náčiní. A to se vyplatí dostatečně zabezpečit.

Volte kvalitu

Určitě se vyvarujte koupě špatně zkonstruovaných a špatně provedených vrat. Na první pohled tak možná nevypadají, ale obvykle je poznáte nejen podle nízké ceny, ale i svým původem, který je obvykle z Asie či Polska.

Taková vrata vám jistě nebudou sloužit po mnoho let a problém budete mít nejspíš i při případném dohadování ohledně záruční doby či při servisních službách.

Kvalitní vrata zpravidla poznáte tím, že zajistí bezpečný, tichý chod a budou vykazovat nízkou spotřebu energie při provozu. K tomu platí samozřejmě i zmíněné kvalitní servisní služby a bezproblémové vyřízení a dodržení záruční doby.

Proto raději pořiďte garážová vrata od skutečně prověřeného a spolehlivého prodejce. Taková koupě se vám rozhodně vyplatí.

Garáž vytápěná, či nevytápěná?

V případě, že tuto užitkovou místnost vytápíte, pokuste se co nejvíce zamezit zbytečnému úniku tepla. Tomu zabrání takzvaná sekční vrata s dobrou tepelně-izolační vrstvou. Vhodná je například vrstva z polyuretanu, a to rovnou ve více vrstvách.

Pro minimální tepelné ztráty zvolte i vhodné rozměry vrat, aby byly případně škvíry jen nepatrné.

Pokud vaše garáž ale vytápěná není, nemusíte mít vrata s tepelně-izolační vrstvou. Přesto mějte stále na paměti, že by měla být vrata aspoň spolehlivá a bezpečná.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!