verze pro tisk

Jak má vypadat moderní šatní skříň?

16. leden 2015

Nedílnou součástí vaší domácnosti musí být krom jiného nábytku také šatní skříň. Čisté oblečení se nemůže jen tak ledabyle válet po pokoji či někde v krabici. Zmuchlalo by se a nanášel by se na něj prach. Jak ale vypadá taková moderní šatní skříň a jaké má mít parametry?

Volba šatní skříně se zdá být na první pohled jednoduchou záležitostí. Řeknete si, že je přeci jedna jako druhá. Už při důkladnějším výběru v obchodě ale zjistíte, že existuje celá řada typů, které se od sebe mnohdy výrazně liší.

Pozor na materiál

Hlavní roli hraje kvalita materiálu. Šatní skříň, ať už se jedná o volně stojící či vestavěnou, musí mít pevnou a stabilní konstrukci. Proto se vyhněte lacinému nábytku z dřevotřísky a dejte raději přednost lepším materiálům. Levné a přitom dostatečně kvalitní jsou laminátové skříně. Lamino je navíc lehké, takže se skříní můžete v případě potřeby poměrně snadno manipulovat.

Moderní nábytek v tomto směru pak představují šatní skříně z masivního dřeva. Mají zajímavý vzhled a jsou velmi bytelné. Masiv se hodí především pro větší kusy nábytku do prostornějších místností.

Jak uspořádat vnitřek skříně

Kromě materiálu si při výběru šatní skříně všímejte také jejího vnitřního uspořádání. Záleží zde na tom, jaké oblečení v ní hodláte skladovat. Ideální je, pokud si objednáte skříň na míru. Pak si totiž sami můžete navolit počet a rozmístění přihrádek, poliček a poutek.

Roli hrají i rozměry nábytku

A nyní k rozměrům. V případě, že šatní skříň použijete pro kabáty a bundy, zvolte vyšší variantu, a to minimálně kolem 150 centimetrů. Právě takto dlouhé jsou totiž svrchní oděvy. V nižší skříni se budou konce kabátů otírat o podlahu, což povede k jejich pomuchlání a zašpinění.

Designové řešení vám přináší společnost Olivieri Praha. Ta nabízí moderní nábytek italské výroby, který se vyznačuje atraktivním vzhledem a je vyráběn z prvotřídních materiálů. Více informací naleznete na webu http://www.olivieripraha.cz/cz/.

Komerční sdělení

-sch-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tom

středa, 11. únor 2015
13:26

Pěkné


posted by: Tom (j.itm(a)seznam.cz) [Odpovědět]