verze pro tisk

Jak ovlivní dveře vnitřní prostor bytu?

21. leden 2016

Interiérové dveře, které rozdělují jednotlivé místnosti v bytě, jsou v mnoha domácnostech řešeny dosti neprakticky. Ovlivňuje to pak užitný prostor bytu, což vás v mnoha ohledech limituje.

Křídlové dveře jsou značně nepraktické

Jak ovlivní dveře vnitřní prostor bytu? Především mohou výrazně snížit místo, které byste jinak využili pro nábytek. Tento problém se týká především klasických křídlových dveří, které se při otevírání a zavírání vysunují do vnitřního prostoru místnosti. V jejich okolí pak nesmíte mít napevno postavený žádný nábytek, jinak s nimi nepůjde manipulovat, případně dojde k otlučení nábytku. Problém se dá vyřešit jednoduše a elegantně tak, že starý typ dveří vyměníte za posuvné.

Posuvné dveře řeší problém se zabíráním místa v pokojích

Posuvné dveře existují v zásadě ve dvou základních variantách – jako posuvné dveře na zeď a do stavebního pouzdra. U prvně jmenovaného typu se při otevírání zasunují podél stěny.

I zde to má háček. U stěny nesmí být rovněž žádný nábytek, ovšem na rozdíl od křídlových dveří jen v rozpětí několika centimetrů. Asi vůbec nejlepší jsou v tomto směru posuvné dveře do pouzdra. Stavební pouzdro se zabuduje přímo do stěny, dveře do něj pak při zasunování zajíždějí a „mizí“.

Dveře ovlivní i světlo v místnosti

Vnitřní dveře ovlivňují prostory v bytě i dalším způsobem. Pokud jsou z masivu a překližky, nepropouštějí světlo. Může se tak stát, že v místnosti bez dostatečně velkých oken musíte neustále svítit. Abyste v interiéru takovéto místnosti měli potřebné světlo alespoň během dne, je proto na místě zvolit typ dveří se skleněnou výplní, skrz kterou světlo z druhé místnosti alespoň částečně projde.

Pokud máte vyloženě malý byt, je na zvážení, zda je vůbec instalace vnitřních dveří zapotřebí. Oddělení místnosti se dá vyřešit i jinak, například zavěšením korálků apod.

Komerční sdělení

-fil-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!