verze pro tisk

Jak prát povlečení?

12. prosinec 2014

Aby vám ložní povlečení do postele vydrželo co nejdéle v dobrém stavu a pokud možno ve stejně pestrých barvách, jako když jste si jej koupili, je především potřeba jej pravidelně, často prát. Při praní povlečení se držte následujících zásad.

Perte před prvním použitím

První věc, kterou by se každý z vás měl řídit, je praní povlečení ihned po nákupu, ještě před jeho prvním použitím. A to toho důvodu, aby dostalo přirozenou hebkost a vůni z aviváže a pracího prostředku. Zbavíte jej také případných nečistot, které se na povlečení mohli objevit v důsledku přepravy.

Praní jedině za nízkých teplot

A nyní k samotnému praní povlečení. Většina z vás asi dává přednost klasice v podobě hebké 100% bavlny, případně jiných druhů povlečení, které jsou rovněž vyrobeny z bavlny. Zde platí, že je třeba jej prát při nižších teplotách. Klidně postačí teplota 40 stupňů Celsia.

I nízká teplota praní je dostačující k tomu, abyste povlečení zbavili nečistot, prachu a potu. Důležitá je však zejména z toho důvodu, že se při praní za nízkých teplot a mírných otáčkách bubnu pračky nepoškodí. Vydrží vám tak dlouhá léta, a to i ve chvíli, kdy jej budete prát častěji.

Povlečení perte často

Dále je na místě si položit také otázku, jak často prát povlečení. V tomto případě záleží na konkrétních podmínkách. Při běžném užívání jej perte minimálně 1x za měsíc. Pokud však používáte povlečení v okamžiku, kdy jste třeba nemocní, perte ho častěji. Stejně tak je dobré ložní povlečení měnit s vyšší frekvencí během léta, kdy jsou teplé noci a vy se tak v posteli více potíte.

Zpět k samotnému praní. Při něm můžete v klidu použít aviváž. Ta přispěje k větší hebkosti materiálu, které tak bude příjemnější na dotyk.

A na závěr žehlení

A jak je to se žehlením? Opět záleží na typu povlečení. Běžné povlečení z hebké bavlny se určitě vyplatí žehlit, naopak takový flanel či krep to prakticky nepotřebují. Každopádně na žehličce nastavte nižší teplotu, aby nedošlo ke spálení povlečení.

Kvalitní bavlněné povlečení, které vám při správném používání a údržbě vydrží po dlouhou dobu, pořídíte v tomto e-shopu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!