verze pro tisk

Jak správně vybrat technologii pískování pro čištění povrchů?

30. červen 2015

Pískování neboli tryskání je velmi efektivní metodou čištění různých druhů povrchů. Využívá se například při čištění zašpiněných fasád, venkovních zídek, ocelových nebo dokonce i dřevěných konstrukcí před dalšími úpravami. Samotné tryskání povrchů slouží k odstranění špíny, nečistot, nánosů, uvolněných částí, rzi nebo mechů z povrchů. Existuje ale hned několik metod a technologií. Každá z nich má odlišnou účinnost. Co je u jednotlivých systémů nejdůležitější?

Účinnost a prašnost

Právě účinnost a prašnost jsou u tryskání nejdůležitější parametry. Bez dostatečné čistící účinnosti by systémy nebyly dostatečně užitečné. Velké množství systémů tryskání ale dosahuje vysokého čistícího efektu, ale bohužel také vysoké prašnosti, která dokáže být velmi nepříjemná. Vysoká prašnost systémů prakticky znemožňuje využití některých systémů pro čištění fasád v husté městské zástavbě nebo v interiérech.

Který systém je ten správný?

Každý systém tryskání je založen na využití odlišné technologie. Některé systém využívají vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku, jiné zase využívají tryskání pod vodní clonou, kdy se do sušeného abraziva přidává voda až v koncové trysce. Tyto systémy mají prašnost velmi vysokou. Existuje ale i technologii, která dokáže eliminovat prašnost (v porovnání s ostatními systémy) až o 95%. Jedná se o technologii, kdy je směs písku s vodou tryskána proti čištěné ploše proudem stlačeného vzduchu.

I tuto technologii najdeme na našem trhu

Tuto nejefektivnější technologii pískování můžeme najít i na našem trhu. Přesně tento systém využívají německé přístroje torbo®, se kterými pracuje společnost ARS Axiom Real s.r.o., specialista na čištění povrchů. Přístroje torbo® mají ještě jednu velkou výhodu. Nejsou nijak závislé na připojení elektrického proudu ani vody. Jedná se tedy o zcela mobilní pískování. Dokáží si dokonce poradit i s graffiti. Více o tomto tématu se můžete dozvědět ZDE.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

wEdYMcdw11

pondělí, 8. srpen 2016
12:39

Totally agree with your opinion about this subject, Some think that you may still find people who show my esimiatton. Because of you I know that will Now i’m not alone, it raises this spirits. Thanks a lot!


posted by: wEdYMcdw11 (4l5imcnzrq0(a)outlook.com) [Odpovědět]