verze pro tisk

Koupelna je místem pro relax, věnujte jí i vy péči

12. listopad 2012

Máte malou koupelnu? Jaké obklady by měly být v koupelně? Co je „in“ a co byste rozhodně ve své koupelně mít měli?

Koupelna je místo pro relaxování a osobní hygienu. Právě pro svůj význam věnujte tomuto místu velkou pozornost a péči. Budete se v ní cítit harmonicky!

Základem je dobrý projekt

Než se pustíte do úpravy, předělání, či realizace koupelny od základů, vše dobře promyslete. Udělejte si klidně návrh na papír, přeměřujte a pokud se na to necítíte, přenechejte projekt na profesionálovi. Na přání vám vytvoří i 3D projekt.

Malá versus velká koupelna

Pokud jsou vaše možnosti co do prostoru omezené a koupelna bude opravdu malá, volte pro její optické zvětšení světlou barvu. Obklady pořiďte také světlé a především velké. Do malých prostor se nehodí ani pračka. Máte-li možnost, zabudujte ji radši do kuchyňské linky. Tak nebude zbytečně zabírat potřebné místo v už tak malé koupelně.

Je-li naopak vaše koupelna velká, pak se nebojte a klidně použijte tmavší odstíny. V takovém prostoru mohou přijít na řadu i drobnější dlaždičky.

Koupelnový nábytek

Trendem poslední doby a záležitostí, na kterou byste rozhodně neměli zapomenout, je koupelnový nábytek. Nejen že dodá tomuto prostoru útulnost, ale především pomůže vyřešit otázku „kam s tím vším?“.  Jednoduše řečeno se vám naskytne nový úložný prostor. Do skříňky je možné dokonce schovat i prádelní koš.

A kam s umyvadlem? Řešení je více. Nabízí se umyvadlový kout, který opět poskytne úložný prostor. Nebo samostatně zavěšené umyvadlo či umyvadlo na stojící noze.

Bez doplňků se neobejdete

To, co dělá koupelnu koupelnou, jsou doplňky. Hitem současnosti jsou velká a nejlépe dobře osvětlená zrcadla.

Chybět by neměl ani radiátor. A chcete-li se designově „vyřádit“, trh nabízí širokou škálu topných těles. Klasická, ale i oblouková či trojúhelníková žebra. Pokud je koupelna malá, využít můžete kombinace radiátoru a zrcadla v jednom. Ano, i tak se dá vyřešit úspora místa.

Hitem se stává i podomítková baterie. Těleso je zabudované do zdi a viditelná je jen krycí deska a ovládací panel.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!