verze pro tisk

Kvalitní náplň pokrývek a polštářů pro zdravý spánek

14. září 2012

Víte, jaký je rozdíl mezi prachovým a klasickým peřím? Je duté vlákno antialergenní? A jaké jsou další druhy náplní do přikrývek?

Existuje rozličné množství náplní pokrývek a polštářů, ale ne všechny zaručují opravdu kvalitní spánek. Jak získáte záruku, že se jedná o zdravotně vhodný materiál, jaký je jeho původ?

Obecnou radou je, že přikrývka a zvláště polštář má být příjemný a dobře tvarovaný. Neměl by tedy namáhat krční páteř a způsobovat další zdravotní potíže.

Peří je krásně nadýchané

Není peří jako peří. První známkou je jeho kvalita. Nejlepší je totiž peří prachové. Pochází z hrudníku hus, je velmi lehké a jemné. Naopak klasické peří tvoří malá pera s brčky.

Rozhodně neplatí mýtus o tom, že peří podporuje alergickou reakci. Samotné peří ji totiž nevyvolává, nebo jen u extrémně malého množství jedinců. To, co může působit jako alergen, jsou prachové částice v peří obsažené. Kvalitní náplně by ale prachové částečky obsahovat neměly.

Důležitým faktorem pro kvalitní prachové peřiny je procentuální zastoupení peří, ale i jeho původ. Volte jen produkty z nejlepších a certifikovaných farem.

Výhody prachového peří:

  • uchovává přirozenou teplotu těla vytvořením teplotní bariéry v jeho okolí
  • absorbuje vlhkost (vlhkost je lákadlem pro roztoče, tímto riziko odpadá)
  • nízká hmotnost (nepociťujete tak pocit těžkosti)

Dutá náplň zaručuje pohodlí páteře

Takovou náplň tvoří drobné polyesterové kuličky. Jsou lehoučké a údržba polštářů a přikrývek s jejich obsahem je snadná. Můžete je prát v pračce na odpovídající teplotu.

Náplň z dutých vláken se dokonale přizpůsobí tvaru těla a zamezuje tak například bolesti krční páteře.

Ovčí vlna pro alergiky

Pokud trpíte alergií na prach a případně další látky, jsou přikrývky a polštáře z ovčí vlny ty nejlepší právě pro vás. Nejenže jsou antialergenní, ale navíc i velmi pohodlné a dobře tvarovatelné.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!