verze pro tisk

Moderní kusové koberce Gabbeh: Trocha orientu do vaší domácnosti

7. prosinec 2015

Přemýšlíte o tom, jak zútulnit interiéry vaší domácnosti a zároveň jim dodat trochu originálního a netradičního nádechu? V tomto směru se vám budou náramně hodit nomádské orientální koberce Gabbeh.

Koberce, které běžně zakoupíte v českých obchodech, jsou v drtivé většině strojově tkané. To má bohužel vliv na jejich kvalitu. Nejsou ani zdaleka ničím originální. Je sice pravdou, že jsou levné, obývací pokoj či jinou místnost ve vaši domácnosti však příliš neobohatí.

Gabbeh se vyrábějí z nejkvalitnější vlny

Moderní koberce se stále vyrábějí i v tradičních zemích a prakticky stejným způsobem, jako tomu bylo před stovkami let. Typickým příkladem budiž Gabbeh. Jedná se o koberce z oblasti Íránu, které jsou jedinečné nejen ručním zpracováním, ale i třeba využíváním velmi jemné a lesklé vlny, díky níž jsou daleko kvalitnější nežli jejich napodobeniny, které se vyrábějí v Indii a Pakistánu.

Jde o umělecká díla, která ozdobí pokoj

Pravé nomádské orientální koberce přinesou do vaší domácnosti skutečné obohacení vzhledu. Navíc se každý jednotlivý kus dá považovat doslova i za umělecké dílo. Moderní kusové koberce Gabbeh mají nejrůznější symboly, od zvířecích až po rostlinné. Jsou pestrobarevné, jednotlivé barvy jsou kombinovány tak, že spolu vytvářejí dokonalou harmonii.

Orientální koberce Gabbeh sice nejsou nijak levnou záležitostí, ale musíte to brát tak, že vlastně investujete do uměleckého díla, které navíc může být praktické. Díky nízké hustotě vazby a již zmíněné kvalitně použité vlny vydrží desítky let, aniž by došlo k jejich poškození. Klasické strojově vyráběné koberce se třepí už po pár měsících, u Gabbehu se vám to rozhodně nestane.

Tyto tradiční koberce pořídíte už i v České republice. Pestrou škálu produktů nabízí konkrétně internetový obchod Buchara.cz. Moderní kusové koberce tak už nemusíte hledat po klasických kamenných obchodech, objednáte je z pohodlí a klidu domova.

-cop-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

BSbdDDuFj

pondělí, 8. srpen 2016
14:25

I could watch Schridlen's List and still be happy after reading this.


posted by: BSbdDDuFj (czsq7huq(a)outlook.com) [Odpovědět]