verze pro tisk

Naučte se správně pojistit vlastní bydlení

2. říjen 2017

Mnoho lidí se toho bojí, jiní to ani neznají. Pojištění domácnosti je přitom v dnešní době téměř nutností. Nikdy nevíte, co se může stát a v případě nějaké katastrofy se vám jistě bude hodit pomoc pojišťovny. Existuje přitom hned několik variant pojištění a tento článek vám pomůže se rozhodnout pro to nejvýhodnější.

K čemu je pojištění vlastně vhodné?

Tak především pro situace, kdy by váš movitý majetek byl zničen nebo poškozen na základě působení živlů, vandalismu nebo vloupání. V případě, že se tak stane, s platným pojištěním domácnosti získáte od pojišťovny náležitou finanční kompenzaci. V případě, že pojištění sjednané mít nebudete, přijdete nejen o své věci ale i o možnost koupit si obratem nové.

Jakou variantu zvolit?

Oblíbené je majetkové pojištění Bezpečný domov a také jeho varianta Bezpečný domov PLUS. Liší se tím, že variantu PLUS je možné sjednat i pro rekreační objekty, pro ordinace nebo kanceláře. Obě varianty nabízí ERGO pojišťovna. Kromě nich si u ní můžete sjednat

pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovitost (více o tom, jak funguje, se dozvíte tady) a přilehlé stavební součásti. Je možné i připojištění na garáž, zimní zahradu, pergolu nebo studnu. Další variantou je pojištění domácnosti, které se týká movitých věcí uvnitř nemovitosti, ale spadají sem také cennosti a drobná domácí zvířata.

Jak získat skutečně výhodnou nabídku?

Hledání nejvýhodnější nabídky si ulehčíte porovnáním jednotlivých variant pojištění. Cenově i časově výhodnější je online sjednání, zabere to jen několik minut. Navíc mnohé pojišťovny nabízí zajímavé bonusy. Nezapomeňte na doplňky, můžete využít například pojištění prodloužené záruky, které ochrání vaše spotřebiče nad rámec povinné záruky až o 36 měsíců. Hodí se také pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte cizí osobě na zdraví nebo na majetku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!