verze pro tisk

Podlaha v domě: Nezapomeňte na ošetření podlahy tak, aby dlouho vydržela

6. září 2013

Podlahy v domě je potřeba mít ošetřené tak, aby nedošlo k jejich snadnému poškození a vydržely po mnoho let v původním stavu. Vždy samozřejmě záleží na tom, jaký typ podlahy zvolíte. Jiný postup nastává, kdy probíhá pokládka a natření betonové podlahy, jinou péči vyžadují dřevěné povrchy.

Každý povrch potřebuje jinou přístup a péči

Každý povrch podlahy má své specifické vlastnosti, na které je třeba myslet už ve chvíli, kdy je v domácnosti pokládáte. Tak třeba betonová podlaha bude potřebovat před užíváním natřít. Nátěr pomůže zvýšit její odolnost. Zároveň také barva vylepší její vzhled.

V případě dřevěných podlah je zase nutné je nalakovat tak, aby nedošlo k jejich rychlému poškrábání. Neošetřené dřevěná podlaha také rychle ztrácí svůj vzhled a už po několika málo měsících vypadá úplně jinak než ve chvíli, kdy jste ji položili.

Asi nejméně práce budete mít ve chvíli, kdy na podlahu položíte koberec nebo linoleum. Tím si zajistíte, že samotný povrch podlahy bude chráněn proti poškození. Ne vždy je ale vhodné do místnosti položit koberec.

Velmi efektně působí také podlaha z dlaždic. Ty mají dlouhou životnost a potřebují jen minimální péči a údržbu. V jejich případě je ale zase poměrně složitá pokládka.

Rady, jak se starat o domácnost

Jak pokládat dlaždice, natírat betonovou podlahu nebo jak pečovat o parkety, se dozvíte na webu jakopravit.cz. Ten krom jiného přináší praktické rady pro opravy domu a jeho interiéru.

Dozvíte se třeba, jak správně natřít betonovou podlahu, jaké prostředky k tomu budete potřebovat a na kolik vás to celé vyjde peněz. Určitě užitečné rady a informace, které díky tomu nebudete muset složitě vyhledávat.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!