verze pro tisk

Pořídit si domácí saunu je tak snadné!

27. říjen 2012

Chcete si splnit sen a pořídit si saunu přímo doma? Máte chuť udělat něco pro své zdraví a celkovou pohodu? Která sauna je pro vás ta ideální?

Sauny se dnes stávají téměř nedílnou součástí mnohých domácností. Jejich vybudování je totiž jednoduché a rychlé. Navíc ušetříte spoustu peněz, které byste utratili za návštěvu veřejné sauny.

Sauna jako taková má velmi příznivé účinky na lidské zdraví. Saunování posiluje imunitní systém, nabízí odpočinek a podporuje zdravý spánek.

Jakou vybrat?

Trh nabízí několik možností. Do bytu si můžete pořídit opravdu jakoukoliv saunu, a to je:

  • Suchá sauna (místnost se ohřívá pomocí pece, ve které jsou umístěny kameny; je lehce ovladatelná)
  • Parní sauna (patří k nevyužívanějším a nejoblíbenějším; má vysokou vlhkost vzduchu a nižší teplotu kolem 45 stupňů Celsia oproti suché sauně)
  • Infrasauna (je to nejmodernější typ sauny; účinky infračervených paprsků jsou intenzivnější; můžete ji instalovat kdekoliv; pomáhá prokrvovat tělo a uvolňuje svaly)

Svépomocí, nebo od profesionálů?

Moderní sauny jsou opravdu jednoduché co do namontování. Nebojte se proto do instalace pustit sami. Postačí několik desítek minut a jednoduché nářadí.

Pokud si ale netroufáte postavit saunu sami, svěřte se profesionálům.

Saunu je možné vybudovat prakticky kdekoliv. Nerozhoduje v podstatě ani velikost místnosti. Máte-li malý byt, i tak se o možnost instalace sauny nemusíte připravit. Dostupné jsou právě i takové, které mají rozměry vhodně do malých prostor.

Menší sauny jsou pochopitelně i levnější, jen nečekejte takový komfort, jaký můžou nabídnout větší sauny.

Domů i ven

Výhodou moderní sauny je právě její možnost vybudování kdekoliv. Pořiďte si ji klidně domů, ale i na zahradu. Taková infrasauna typu „Garden“ je odolná i proti nízkým venkovním teplotám.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!