verze pro tisk

Pružina na odpad: Kde sehnat instalatérské pero?

16. říjen 2013

Ucpaný odpad na toaletě je častým problémem. K jeho vyřešení se dá použít speciální pružina na odpad, kterou v obchodech najdete také pod názvem instalatérské pero.

K čemu slouží instalatérské pero

Instalatérské pero je silnou pružinou, která se v případě ucpání odpadu zavádí do jeho nitra. Postupným zasunováním a otáčením dojde k prošťouchnutí ucpaného místa, takže následně odpad při spláchnutí může opět odtékat, aniž by hrozilo jeho vylití záchodovou mísou do prostoru toalety.

Důležitý je směr otáčení. Instalatérské pero má spirálovitý charakter. Pokud odpad nejde prošťouchnout jedním tahem, začněte s perem otáčet. Zároveň také s perem neustále pohybujte dozadu a dopředu tak, aby se ucpané místo pod vlivem nárazů uvolnilo.

Při větším ucpání použijte sílu, případně jiné možnosti

Někdy se stane, že ani výše uvedený způsob nepomůže odpad uvolnit. V tom případě je třeba více zatlačit. Nezabírá-li však ani větší síla, musí přijít na řadu další způsoby, jak zprůchodnit ucpaný odpad.

V nejhorším případě si holt budete muset zavolat přímo instalatéry, kteří se o uvolnění odpadu postarají. Práci je třeba provést co nejdříve tak, abyste toaletu mohli začít opět používat bez rizika, že by vám odpad vytekl, nebo došlo k poškození odpadního potrubí.

Sháníte instalatérské pero?

Kde sehnat instalatérské pero? V běžných obchodech s instalatérskými potřebami. Zakoupit jej lze také přes internetové obchody. Cena malé pružiny na odpad se pohybuje od cca 100 Kč, za silnější instalatérská pera pak zaplatíte kolem 200 Kč.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!