verze pro tisk

Tři hlavní důvody, proč si domů pořídit tepelné čerpadlo

20. duben 2016

Jako majitelé rodinného bytu určitě neustále přemýšlíte o tom, jak zlepšit kvalitu bydlení a zároveň snížit provozní náklady. Jednou z možností, jak toho docílit, je pořízení a instalace tepelného čerpadla. V tomto článku se dozvíte 3 hlavní důvody, proč si tepelné čerpadlo zakoupit.

1. Snížení spotřeby energií

Kvalitní tepelná čerpadla jsou doslova kouzelná v tom, že umí získat velké množství energie pro vytápění domu a ohřev vody z přírodních zdrojů. Podle konkrétního typu jde buď o využívání energie z vody, vzduchu či země. Tím dochází k jevu, kdy se u vás doma snižuje spotřeba elektřiny ze sítě, a to až o desítky procent.

2. Úspora peněz

Spolu s nižší spotřebou elektřiny samozřejmě klesají náklady na provoz domácnosti. Tepelná čerpadla sice nejsou levná, ale počáteční náklady se vám během několika let navrátí na uspořených financích, a to díky výrazně nižší závislosti na odběru elektřiny ze sítě. Výhodou je, že takové tepelné čerpadlo vzduch voda i další typy fungují po celý rok, nejsou jen sezonní záležitostí.

3. Ekologické zařízení

Při provozu tepelného čerpadla nevznikají žádné emise, jde z ekologického hlediska o velmi moderní zařízení. Ne náhodou se objevují takřka ve všech nově vznikajících rodinných domech, které kladou důraz na minimální energetickou náročnost a ekologii.

Vždy je ale nutné si pořídit skutečně kvalitní čerpadlo, které má dostatečnou účinnost. Záleží mimo jiné na tom, zda jej budete využívat pouze pro ohřev vody, nebo také k vytápění místností ve vaší domácnosti. Při výběru tepelného čerpadla je tak vždy dobré se poradit přímo s prodejcem. Ten vám nastíní i samotný princip, na jakém čerpadla fungují.

Kvalitu v oblasti tepelných čerpadel přináší již více než 30 let značka Oschner. Její produkty se vyznačují vysokým topným faktorem a účinností. I díky tomu je doma využívají stovky tisíc domácností po celé Evropě.

Komerční sdělení

-cop-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!