verze pro tisk

Tři tipy, jak vyprat deku

18. prosinec 2014

Zatímco praní povlečení je, až na výjimky, celkem jednoduchou záležitostí, více problémů může nastat v okamžiku, kdy se chystáte prát deky. Ty jsou těžší a mají větší objem. Je tak třeba k nim přistupovat trochu jinak než v případě povlečení.

1. Praní deky ze 100% bavlny

Většina z vás má doma deky, které jsou vyrobeny z bavlny. Za nejkvalitnější materiál se přitom považuje 100% bavlna, kdy při výrobě nejsou použity žádné syntetické materiály. Praní deky ze 100% bavlny by mělo probíhat následujícím způsobem.

Deku pečlivě roztáhněte a vložte ji do pračky. Nepřidávejte do ní už nic jiného, deka musí mít dostatek místa, aby se během praní mohla v pračce volně pohybovat. Přidejte příslušné množství pracího prášku a nastavte program se studeným pracím cyklem. Program musí být zvolen rovněž takový, který má jemné praní. V opačném případě může dojít k narušení struktury deky a také ke sražení materiálu.

Po vyprání deku ihned vyjměte z pračky a pověste ji na balkon či sušák. Musí dokonale uschnout, než ji znovu použijete. Je možné ji nechat uschnout v sušičce na prádlo.

2. Praní deky z ovčí vlny

Oblíbeným materiálem, který se používá pro výrobu dek, je také ovčí vlna. I v tomto případě je potřeba prát za nízkých teplot. Nedoporučuje se ovšem používat pračku, deku raději vyperte ručně, a to ve vodě o teplotě kolem 30 stupňů Celsia. Po vyprání vymačkejte vodu a nechte ji důkladně oschnout.

3. Praní deky z mikrovlákna

Mikrovlákno je moderní materiálem, který se používá nejen pro povlečení, ale právě i pro výrobu dek. Praní deky z mikrovlákna je obdobné jako v případě bavlny. Některé produkty z tohoto materiálu je však možné prát i na vyšší teplotu, a to až do 95 stupňů Celsia, neboť mikrovlákno je poměrně odolným materiálem, který se nesráží.

Kvalitní deky zakoupíte zde. Jde o internetový obchod společnosti Dante. U ní si kromě dek z bavlny pořídíte také pěkné ložní povlečení. Stačí navštívit web www.dante.cz/povleceni/.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!