verze pro tisk

Zhoršuje se vzhled fasády vašeho domu? Co dělat?

29. duben 2016

Nechali jste před několika lety v rámci rekonstrukce svého rodinného domu zateplit a udělat novou fasádu? Čekali jste, že fasáda vydrží ve skvělém stavu několik desítek let, stále krásná a bez poškození? Fasády jsou společně se střechami nejnamáhanější částí rodinných domů. Musí neustále odolávat rozmarům počasí a působení vnějších vlivů. Žádný materiál není věčný a tak se již po pár letech i na nových fasádách mohou objevit nedokonalosti. O jaké nedokonalosti se jedná a jak s nimi naložit?

Špína, prach a mechy

Nejenže fasády jsou neustále oslabovány působením vnějších vlivů, ale také neustále podléhají procesům špinění. Prach, pyly a organické nečistoty se usazují na fasádách a vytváří ideální prostředí pro vznik mechů. Mechy zadržují vlhkost a jsou hlavní příčinou plísní na fasádách. Nejprve je zapotřebí fasády důkladně vyčistit, ideálně profesionální technikou pískování. Jak probíhá profesionální čištění fasád, se můžete podívat ZDE. Pak je také zapotřebí fasádu ochránit před dalším vznikem plísní, aplikovat protiplísňový nátěr.

Prasklinky na fasádě

Ať už máte fasádu akrylátovou, silikonovou, silikátovou nebo z jiných materiálů, na všech materiálech se mohou časem objevit první nedokonalosti. Střídáním teplot se materiál na fasádě neustále rozpíná a smršťuje. To způsobuje, že se na materiálu mohou objevit prasklinky. Malé praskliny ani nejsou vidět, ale proniká jimi vlhkost do struktury fasád. Vlhkost ve zdivu nikdo nechceme. Ideálním řešením tohoto problému je hydrofobní nátěr. Ten vytvoří na povrchu fasád souvislou, ale neviditelnou ochrannou vrstvu, která nejen brání pronikání vlhkosti do fasády, ale dokonce vlhkost odpuzuje.

Kontaktujte odborníky

Ať už se jedná o čištění nebo nátěry fasád, vždy byste se raději měli obrátit na profesionální firmu. U čištění je k dosažení dokonalého výsledku zapotřebí profesionální technika. U nátěrů je zapotřebí vybrat správný typ nátěru podle druhu fasády a stupně poškození, což vyžaduje dlouhá léta zkušeností.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!