verze pro tisk

Hypotéky: Podmínky a možnosti pro získání

4. říjen 2012

Potřebujete financovat svoji vyhlédnutou nemovitost, ale tápete ve výběru hypotéky? Jaké druhy takového financování český trh nabízí a za jakých podmínek?

Hypotéky jsou naprosto běžným způsobem financování nemovitostí posledních let. Málokdo má v hotovosti takovou sumu, aby si mohl pořídit svůj vysněný dům bez uvázání se na dalších několik let.

Dostupnost hypoték a úvěrů je také čím dál snadnější. Ovšem pořád platí, že se finančně vážete na mnoho let a pořízená nemovitost je tak zajištěná zástavním právem na ni. Obecně je možné říci, že výše úvěru je rovná hodnotě nemovitosti. Neplatí to ale vždy.

Podmínky pro získání

Abyste měli šanci na poskytnutí hypotéky, musíte splňovat několik důležitých podmínek, a to:

  • být občanem České republiky
  • dovršit plnoletosti
  • mít trvalý pobyt na území České republiky
  • být ve stálém zaměstnaneckém poměru (ale nikoliv ve zkušební době či výpovědní lhůtě)
  • mít dostatečný příjem

Široký výběr

Na českém trhu je nyní skutečně bohatá paleta druhů hypoték, proto kolikrát není snadné se v nich vyznat. Možnosti financování nemovitosti (a nejen té) nabízí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti.

Mnozí, kteří si vybírají tu pro ně správnou hypotéku, obvykle spoléhají na doporučení přátel či známých. Často volí i možnost hypotéky u instituce, kde již mají zřízený účet.

Inspirujte se internetem

Pomocníkem při výběru hypotéky může být internet. Existují totiž online kalkulačky, kde si snadno a rychle můžete spočítat výši splátky, ale i jak dlouho ji budete platit.

Ovšem ani internet není všemohoucí a poskytne vám tak pouze základní přehled a podmínky takového financování. Lepší volbou je například osobní schůzka s finančním poradcem. Taková možnost vám ušetří peníze i čas.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!