verze pro tisk

Jak si správně pojistit vlastní bydlení

31. srpen 2015

Každý majitel bytu nebo rodinného domu by měl mít zařízeno pojištění, které ho ochrání v případě, že bude jeho majetek poničen nebo zničen. Sjednat je možné hned 3 druhy pojištění. Jaké to jsou, proč se vyplatí a kde sjednat nejvýhodněji?

Váháte, zda pojištění uzavřít? Neměli byste! Pokud totiž pojištění máte, získáváte tím záruku, že v případě poškození vašich věcí dostanete od pojišťovny náležitou finanční kompenzaci. Bez pojištění vám v případě škody nikdo nic nedá a budete muset peníze na nákup nových věcí složitě shánět.

Tři různé pojistky

Pojišťovny nabízí tři základní různé druhy pojistek, které se k bydlení vztahují. Prvním typem je pojištění nemovitosti, které se vztahuje na nemovitost jako takovou a také na přilehlé stavební součásti, menší přidružené stavby jako je garáž, studna apod. a také na oplocení či rostlinné kultury. Druhým typem je pojištění domácnosti. V tomto případě si pojišťujete movité věci jako je nábytek, koberce, spotřebiče a další vybavení vašeho domova. Pojistka se vztahuje například i na odcizení cenností či peněz v hotovosti. Do třetice je to majetkové pojištění. To se vztahuje na nemovitost i na věci movité.

Jak poznat výhodnou nabídku?

Najít výhodné pojištění domácnosti, nemovitosti i majetku není složité. Nabízí ho téměř všechny tuzemské pojišťovny. Složitější je vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Při výběru se proto neukvapujte a udělejte si srovnání. Důležité je, aby pojistné plnění odpovídalo skutečnosti. To znamená, že pojistka by měla odpovídat reálné ceně vašeho majetku. Dejte si dobrý pozor na výčet událostí, na které se pojištění vztahuje. Pojišťovny vyplácí škody způsobené živelnými pohromami, vandaly, zloději apod. i neočekávanými událostmi jako je únik vody, nadměrný mráz aj.

TIP: Velmi výhodné se z hlediska ceny i rozsahu krytí jeví pojištění Bezpečný domov, který nabízí pojišťovna ERGO.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.57 hvězdiček/ Hodnoceno: 7x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!