verze pro tisk

Když dojdou peníze

29. říjen 2020

Co má člověk dělat, když v něm vzbuzuje jeho finanční situace jenom pocit zoufalství? Nejednou je nejlepší si půjčit peníze, jichž se nedostává.

Peníze má kdokoliv z nás. A proto také nejednou mohou tyto komukoliv dojít. Což je nepříjemné zejména ve chvílích, kdy se má ještě za něco platit, jenže už zkrátka není čím.

Když člověk utratí své příjmy dříve, než dostane další, měl by nejlépe využít k pokrytí takového dočasného nedostatku svoje úspory. Ale to by je napřed musel mít. A nejednou je, jak známo nemá. Dalším možným řešením je úspornější styl života, jenž umožní vyjít do další výplaty a uhradit aspoň to skutečně nezbytné. Jenže ani to nemusí stačit, zejména když už jsou problémy takového člověka zásadnější povahy.

A tak nakonec často nezbude jiná možnost než si prostě od někoho nedostačující peníze půjčit. A zpravidla je tím někým některá z finančních institucí.

Ovšem běda. Když člověk přijde do banky, nejednou tu musí nejprve doložit kdeco, vysokými příjmy počínaje a třeba čistými registry dlužníků konče. A ani to nemusí stačit. Nakonec může navzdory veškeré snaze dojít k tomu, že bude žadatel po dlouhém prověřování shledán nedostatečně atraktivním na to, aby se mu půjčilo.

A ještě štěstí, že jsou tu i nebankovní společnosti. Protože ty nabízejí známé americké hypotéky, u nichž dá člověk do zástavy svoji nemovitost a na oplátku je mu poskytnuta třeba i skutečně nemalá částka, dosahující až sedmdesáti procent odhadní ceny zastavené nemovitosti.

Skoro se dá říct, že se obejde taková americká hypotéka bez dokládání příjmů a bez prověřování registrů dlužníků. I když tomu tak vlastně není, protože se poskytovatel nebankovní hypotéky i o tyto věci zajímá. Ovšem na rozdíl od bank se tu spokojí i s nejedním nedostatkem, registry ani vysoké příjmy se tu neberou jako dogma.

A proto tady půjčí každému, kdo je schopen zastavit nemovitost a prokázat příjmy postačující ke splácení. A to za docela výhodných podmínek, jež dokážou uspokojit každého. Vás nevyjímaje.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!