verze pro tisk

Když příjmy nestačí

2. listopad 2020

Ne vždycky se může člověk pochlubit dostatkem finančních prostředků. Ale zato si často oprávněně stěžuje na to, že se svými příjmy prostě nevyjde.

Aby lidé mohli žít, musejí mimo jiné také klidně i dnes a denně utrácet peníze. A aby je mohli utrácet, musí je mít. Jenže je realitou, že ne každý, a ne za všech okolností má tolik finančních prostředků, kolik by jich potřeboval. A nemluvím teď o tom, že někdo vyrazí do obchodu s menší částkou, než jakou by zrovna potřeboval na to, aby zaplatil za něco, co mu neplánovaně padlo do oka. Mluvím o tom, že jsou zkrátka situace, kdy člověk nemá potřebné peníze k dispozici vůbec. Zkrátka utratil to, co měl, a na další výdaje už se mu peněz nedostává.

A k překonání podobných dočasných problémů se pak nejednou využívá pomoc zvaná půjčky. Ten, komu je podobné podpory zapotřebí, zkrátka odpovídajícím způsobem kontaktuje zvolenou finanční instituci, zažádá si, doloží vše potřebné a počká si, zda mu požadovanou půjčku schválí a poskytnou.

Jenže oni mu ji také nejednou neschválí a neposkytnou. Třeba proto, že podle názoru úředníků nemá žadatel dost vysoké příjmy, má komplikace jako exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků a podobně. A proti podobnému negativnímu verdiktu tu není odvolání.

A je tak nezbytné hledat jinou, snazší cestu. A tou se může často stát nejlevnější americká hypotéka. U takové půjčky od nebankovní společnosti se totiž nepožadují ani přemrštěné příjmy, ani naprosto dokonalé registry dlužníků, oko se tu dá přimhouřit i nad lecjakým dalším žadatelovým nedostatkem. Stačí totiž, když tu může dát žadatel záruku v podobě zástavy nemovitosti, stačí i jenom nízké prokazatelné příjmy, a je to. I tak málo stačí, aby byla americká nebankovní hypotéka schválena a aby žadatel dostal až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, a to s možností splácet takové peníze třeba i třicet let po nízkých splátkách. A za notně výhodných podmínek, jimiž nebankovní hypotéka mile překvapí každého z našinců.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!