verze pro tisk

Pronajímat nemovitost krátkodobě se vyplatí. Jaké jsou největší výhody?

2. leden 2019

Ještě relativně nedávno bylo krátkodobé pronajímání nemovitostí poměrně okrajovou záležitostí. Ale z trendu se postupně stala standardní součást trhu a jen v Praze je nyní na Airbnb k mání přes deset tisíc bytů. Proč se mnozí majitelé apartmánů a domů přiklání právě k této formě pronájmu? Vede je k tomu hned několik významných důvodů. S těmi nejzajímavějšími se seznámíte v následujících řádcích.

Problémy s neplatiči a nenormálními nájemníky se nekonají

Najít solidního nájemníka není snadné. V případě klasického pronájmu tak hrozí hned několik podstatných rizik: špatná platební morálka a poškození či opotřebení bytu. Rozhodnete-li se přejít na krátkodobý pronájem, nikdy se s neplatiči nesetkáte – částka se hradí předem. Navíc si o hostech přečtete recenze na Airbnb a uděláte si o nich názor ještě před tím, než si je pozvete domů.

Co se týče zmíněného opotřebení, v rámci dlouhodobého pronájmu není snadné stav bytu průběžně kontrolovat. U krátkodobého pronájmu navíc hosté většinou nemovitost využívají jen jako noclehárnu a během dne jsou pryč. Kuchyň používají minimálně, protože se stravují v restauracích a rozhodně se nepouští do vrtání poliček či jiných stavebních úprav.

A kdyby se přeci jen něco přihodilo, Airbnb poskytuje pojištění s krytím ve výši 1 mil. USD.

Rychlejší návratnost investice

Pořídili jste si nemovitost pouze jako investiční nástroj a chcete ji pronajímat co nejefektivněji? Dosáhnete-li v rámci krátkodobého pronájmu 80% obsazenosti, vyděláte až o 60 % více než dlouhodobým pronájmem. Vytěžit z bytu maximum vám pomohou odborníci na správu Airbnb.

Flexibilita a možnost bydlení využívat

Budete-li bydlení pronajímat krátkodobě, můžete jej v době mezi jednotlivými pronájmy využívat i jiným způsobem (např. k bydlení či k ubytování známých). Krátkodobý pronájem je ideální i jako nárazový přivýdělek pro někoho, kdo v bytě po většinu roku žije a má ho volný jen na několik dnů či týdnů.

Hodila by se vám profesionální pomoc? Obraťte se na Letmeinn.cz a nechte svou nemovitost vydělávat i mimo hlavní sezónu. Nechte si vypracovat kalkulaci správy krátkodobého pronájmu a rozhodněte se.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!