verze pro tisk

Zateplení oken přináší mnohé výhody

16. říjen 2012

Myslíte si, že vaše stará okna mohou ještě sloužit několik let? Ano, to mohou, ale s jakým efektem? Domníváte se, že výměna oken se vám finančně nevyplatí? Nebo nevíte, jak na to? Poradíme vám.

Možná byste se divili, kolik tepla naprosto zbytečně uniká kvůli starým a špatně izolovaným oknům. Ročně tak zbytečně nevědomky „oberete“ svou domácí kasičku až o několik tisíc korun navíc.

Přitom by stačilo okna buď zcela vyměnit, nebo je alespoň dostatečně upravit.

Jak okna zvelebit?

Pokud už vaše okna opravdu pamatují nějaký ten pátek, špatně izolují a prochází skrz ně průvan, možná přemýšlejte přímo nad výměnou oken. Nebo je alespoň upravte tak, aby tepelné ztráty byly co nejmenší.

V případě, že se rozhodnete pro předělání, upravte nejdříve samotnou konstrukci okenního rámu. Prostě jej dobře usaďte. Obnovte i nátěry, proveďte patřičné opravy. Pozornost věnujte i správné funkci okenních ovládacích prvků.

To vše totiž následně minimalizuje zbytečnou tepelnou ztrátu, která jinak tvoří desítky procent celkových výdajů za topení.

Pozor! Nepodceňujte funkčnost střešních oken. Skrz ně totiž uniká ještě více tepla. To uniká směrem vzhůru a právě nejvíce přes okna střešní.

Výměna se vyplatí

Nemáte-li chuť okna upravovat, pak je rovnou vyměňte. Počáteční náklady se vám totiž v průběhu let mnohonásobně vrátí.

Výměna oken navíc není ani náročná co do provedení.

Jistě toužíte po klidném, zdravém a teplém prostředí. K tomu vám můžou dopomoct termoizolační dvojskla. Nejenže přes ně nebude unikat prakticky žádné teplo, ale navíc docílíte výrazného snížení hlučnosti z venkovního prostředí.

Dostatečně zabezpečte i ventilaci, aby docházelo k větrání bez zbytečného průvanu. Díky takto zabezpečenému oknu můžete uspořit až 60% nákladů za teplo. A to je přece velmi příznivá zpráva pro váš domácí rozpočet.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!