verze pro tisk

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

8. říjen 2013

Vzhled kuchyňských linek, podobně jako v případě dalšího nábytku, podléhá moderním trendům. Jaké jsou ty aktuální, to si nastíníme v následujících řádcích.

Materiály pro kuchyňské linky

Laminátový povrch

Při výběru kuchyňské linky máte na výběr z mnoha materiálů. V popředí je již po mnoho let dřevotříska, z níž se vyrábí především pracovní deska linky, což je její nejdůležitější část. Praktickým řešením je úprava, kdy je povrch takovéto desky opatřen laminátem.

Přednosti laminátu

  • Levné řešení
  • Vysoká odolnost vůči poškození i teplotám
  • Odolnost vůči chemickým prostředkům

Laminát je pro pracovní desky kuchyňských linek ideální zejména proto, že se jedná o mimořádně odolný materiál. Nepoškodí jej běžné čistící prostředky, které využíváme při údržbě linky. Nevadí mu dokonce ani situace, kdy na něj na krátkou chvíli položíte hrnec, jenž má ještě horké dno od plotny. Laminát je schopen odolávat teplotám až kolem 200 stupňů Celsia.

Ani laminát samozřejmě nevydrží všechno. Snadno jej poškodíte, pokud přijde do přímého kontaktu s ostrým nožem. Dojde k poškození povrchu, do něhož se pak snadněji dostane voda, která postupně způsobí celkovou zkázu materiálu.

Masivní dřevo

Kromě laminátu jsou velmi trendovou záležitostí také kuchyňské linky z masivního dřeva. Pro pracovní desky je však vhodné použít pouze kvalitní tvrdé dřevo, například bukové či dubové.

Lesklé materiály

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek dostávají do popředí také lesklé materiály. Ty působí velmi moderně a efektně, kuchyně a linka tak dostávají mnohem zajímavější podobu.

Osvětlení kuchyňské linky

V rámci moderních trendů nezapomeňte v kuchyni ani na kvalitní osvětlení. Nebojte se kromě klasického centrálního osvětlení a zářivek použít ke kuchyňské lince také bodová světla, která umístíte přímo nad ní. Díky nim se vám bude lépe pracovat i ve večerních hodinách.

Přečtěte si Další tipy, jak vybrat kuchyni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dana

pondělí, 30. březen 2015
10:27

Přesně tak jak je v článku popsáno, je důležité vybrat i vhodné kuchyňské osvětlení http://www.uni-svitidla.cz/kuchynska-svitidla bez kterého se zkrátka v kuchyni neobejdete.


posted by: Dana (d.soufalova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

NT25DKQikaAp

pondělí, 8. srpen 2016
14:08

Short, sweet, to the point, FR-EaexEctly as information should be!


posted by: NT25DKQikaAp (z7jo0sqs(a)outlook.com) [Odpovědět]