verze pro tisk

Kuchyně je multifunkčním prostorem

20. září 2012

Víte, že se kuchyně v posledních letech stává „středobodem“ celé domácnosti? Jaké trendy jsou v poslední době aktuální? Co všechno by mělo v kuchyni být, jaký materiál použít?

Kuchyně už po dlouhou dobu plní úlohu multifunkčního prostoru, kde se setkávají ke společným radostem a povinnostem všichni členové domácnosti. Přijímají se zde i návštěvy. Proto by kuchyně měla splňovat určité nároky a měla by být oku libá a praktická.

Co je „v kurzu“?

Poslední dobou jsou jednoznačně „in“ jednoduché, čisté linie. Žádné nadbytečné doplňky a ani ostré tvary. Kontury jsou jemné, linie zaoblené.

Trendem je i neobvyklý typ a barva dlaždiček. Z barev v současnosti vedou bílá, čokoládově hnědá, textura dřeva. Pokud se chcete opravdu odvázat, nechte zahalit kuchyň do fialové či zelené.

Podtrhněte detaily

Dříve se veškeré nádobí schovávalo za dřevěná dvířka kuchyňských linek. Tomu odzvonilo. Poličky jsou to pravé, kde naopak své nádobí můžete vystavit. Uspořádejte jej a udělá vaší kuchyni jednoznačně parádu.

Rozdělte prostor

Pokud plánujete novou kuchyni, promyslete vše do detailů. Tvar nábytku je závislý na celkovém prostoru. Ten rozdělte do pěti pracovních zón nejlépe v tomto sledu:

  • zásoby
  • ukládání
  • mytí
  • příprava
  • vaření

Kuchyně by měla skýtat mnoho úložných prostor. Současným trendem jsou výsuvné šuplíky. Ty je nejvhodnější umístit do spodní části kuchyňské linky. Nahradí tak dříve používaná dvířka.

Kuchyňská linka se má nacházet co nejblíže oknu. V tomto místě je zajištěno dlouhotrvající denní světlo. Pro noční užívání poslouží oblíbená a praktická LED bodová světla.

Patřičnou pozornost věnujte i pracovní ploše. Ta je v průběhu užívání velmi zatížená, proto by měla být vyrobena z kvalitního materiálu. Hitem je kámen. A to jak přírodní, tak umělý. Oblíbené jsou ale i desky z granitu či masivního dřeva.

Do kuchyně se skutečně mimořádně vyplatí investovat více peněz a pořídit nábytek a doplňky z kvalitního a odolného materiálu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!