verze pro tisk

Jak ochránit venkovní bazén proti mrazu?

11. říjen 2013

Venkovní bazén se využívá hlavně během léta a teplých dnů. Pokud jej máte zastřešený, dá se v něm samozřejmě koupat klidně i v zimě, ovšem v tomto případě je nutné, aby byl opravdu kvalitně zastřešen a voda v něm byla ohřívána. Co ale dělat ve chvíli, kdy bazén bude v zimě nevyužitý? Je potřeba jej zazimovat, aby vlivem mrazu nedošlo k jeho poškození.

Zakrytí bazénu

Se zazimováním bazénu neotálejte. Je potřeba jej provést, dokud neudeří první mrazíky. Bazén před mrazivým počasím nejlépe ochráníte tak, že jej vypustíte a zakryjete. Pokud máte na zahradě typ bazénu, který lze rozebrat a uskladnit, pak jej na zimu uschovejte v garáži, kůlně či někde jinde. Místo musí být suché.

Nezapomeňte na příslušenství bazénu

Pokud máte venkovní bazén nainstalovaný napevno, nemusíte jej nutně vypouštět kompletně. v každém případě jej vyčistěte a zakryjte plachtou. Dále vyjměte veškerá příslušenství, která by mráz mohl poškodit, zejména filtraci, kterou by vlivem mrazu mohla popraskat.

Nezapomeňte také odpojit všechny hadice, které vedou k bazénu. I je by mohl mráz poškodit, zejména pokud by v nich zůstala stát voda.

Kompletní informace o tom, jak postupovat při zazimování bazénu, se dozvíte zde. Zjistíte mimo jiné, jak správně vyčistit bazén tak, aby se v něm během zimy netvořily plísně a také nedošlo k narušení jeho struktury.

Díky kvalitní ochraně proti mrazu nemusíte na jaře investovat do opravy bazénu

Nezapomeňte na to, že zahradní bazén vás vyšel na nějakou tu korunu. Pokud byste jej nechali napospas zimnímu počasí, mohlo by se snadno stát, že byste na jaře museli nákladně investovat do jeho opravy, v horším případě by dokonce došlo ke koupi zcela nového bazénu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!