verze pro tisk

Substráty pro rostliny: Jaký vybrat?

28. únor 2013

Vybrat ten správný substrát pro své pokojové rostliny je velmi důležité. S tím pravým substrátem bude květina prosperovat a dělat vám tak radost.

O tom, který substrát je právě pro vaši rostlinu ten vhodný, se nebojte poradit s odborníkem. Pro květinu je důležitá plynulá výživa a zdárný růst. To vše ovlivní právě vhodný substrát. Ten je speciálně a odborně připraven. Jedná se směs zemin a dalších nezbytných komponentů. Každý substrát sleduje potřeby té kteér rostliny.

Substráty dělíme obecně na dva typy - na rašelinové a dále na směsi zeminy s obsahem aktivních látek.

Druhy substrátů

Rašelina - Je příliš lehká a "hladová" na živiny. Snadno proschne a špatně nasává vodu. Je ale vhodná k přípravě substrátu pro kyselomilné rostliny. Je to přírodní organická hmota bez přísad. Je vhodná pro pěstování kapradin či kamélií.

Substrát složený z tmavé a světlé rašeliny a také ze základních živin je vhodný pro nenáročné rostliny jako je fíkus či dracéna.

Substrát pro orchideje - Obsahuje piniovou kůru, perlit, rašeliník a dřevité uhlí, které zajišťuje desinfekci půdy. Má hrubší strukturu.

Substrát pro kaktusy a sukulenty - Obsahuje směs rašeliny a křemičitý písek, ale také jílový granulát, živiny, stopové prvky. Tato směs je vhodná právě pro suchomilné rostliny.

Druhů substrátů je pochopitelně více. Rozlišujeme i zeminu pro palmy či citrusy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!