verze pro tisk

Víte, jak vybrat dětskou trampolínu? Na co si dát pozor

28. leden 2014

Dětské trampolíny jsou oblíbeným doplňkem, který mnozí rodiče pořizují pro své děti s tím, že jim poskytnou nejen skvělou zábavu, ale pomohou jim také vstát od počítačů a rozhýbat je. Při výběru dětské trampolíny je však důležité dávat si pozor na její kvalitu. Jde přeci jen o atrakci, která může být do jisté míry nebezpečná ve chvíli, kdy není vyrobena z dostatečně kvalitních materiálů, případně má i jiné nedostatky.

Nosnost trampolíny

Trampolína pro děti se musí především vybírat s ohledem na jejich věk. Není možné, aby si na trampolíně, která je určena pro nejmenší, hrály odrostlejší děti. Pak totiž hrozí poškození konstrukce, která neunese váhu dítěte.

Prvním kritériem při výběru by tak měla být její nosnost. Dnes jsou na trhu k dostání trampolíny, které dokážou unést až 150 kg. To znamená, že se na nich může vyřádit i několik dětí naráz, případně poslouží i jako atrakce pro dospělé.

Nosnost trampolíny zvažujte i s ohledem na to, kolik dětí ji naráz bude používat. Pakliže doma máte například dvě děcka, je lepší zvolit trampolínu s vyšší nosností.

Velikost skákací plochy

Kromě nosnosti je důležitým parametrem také velikost skákací plochy. Trampolína, která je určena pro starší děti či dospělé, by měla mít průměr ideálně alespoň kolem 400 centimetrů, dají se však zakoupit také trampolíny s ještě větším průměrem.

Ochranná síť

Trampolína pro děti by vždy měla mít ochrannou síť. Ta zabrání situaci, kdy by dítě během dovádění vyskočilo mimo skákací plochu a dopadlo by na tvrdou zem. To by samozřejmě mohlo přivodit nepříjemné poranění.

Trampolíny lze pořídit jako jednu ze součástí sestavy celého dětského hřiště. Kvalitní dětské hřiště, jehož součástí bude nejen skluzavka či dětský domeček, ale také trampolína, poslouží vašim dětem k příjemné zábavě. Děti získají prostor, kde budou zlepšovat své motorické schopnosti, budou mít dostatek pohybu.

Komerční sdělení

-got-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!