verze pro tisk

Vše pro dokonalý trávník

25. září 2012

Chcete mít dokonalý trávník? Potřebujete, aby se snadno udržoval a přesto byl kvalitní? Jak se vlastně o něj máte správně starat?

Toužíte-li po útulné a pěstěné zahradě, pak nedílnou součástí takové vize je i trávník. Ten ovšem vyžaduje patřičnou péči. Pak se vám ale odvděčí líbivým vzhledem.

Kobercový trávník

Potřebujete trávník rychle a v kvalitním provedení? Pak je kobercový trávník ten pravý. Je totiž předem vypěstovaný. Stačí jen dovézt jej na místo a může být položen na předem připravenou půdu. Pokládka trvá jen několik málo hodin.

Přesto je zde potřebná patřičná údržba a dostatečné zavlažování.

Tento typ trávníku se velmi hodí do zatížených míst jako jsou vchody do domu.

Výhody:

  • snese plnou zátěž již do tří týdnů od pokládky
  • netrpí na růst plevele
  • možná pokládka během celého vegetačního období

Klasický trávník

Je náročnější co do péče, ale i rychlosti růstu. Je nutné jej vypěstovat ze semen. Ta je vhodné předem dobře vybrat, do jakých podmínek jsou určené.

Před samotným výsevem připravte dostatečně půdu. Upravte povrch terénu a půdu zbavte plevele. Počítejte s tím, že takto pěstovaný trávník  vyroste do požadované délky až za rok po výsevu.

Údržba trávníku

Všechny typy trávníku vyžadují péči. Samozřejmostí je pravidelné sekání a boj s plevelem. Ten je možné odstranit buď mechanicky, tedy vytrháním i s kořeny, nebo chemicky určitými prostředky.

Dostatečné sekání trávy zamezuje vzniku plísní. Aby nedošlo k napadení trávníku plísněmi jako je plíseň sněžná, je třeba zajistit půdě dostatečné provzdušnění a omezené hnojení dusíkatými hnojivy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kFA3wGbD2z

pondělí, 8. srpen 2016
14:27

It's great to find somneoe so on the ball


posted by: kFA3wGbD2z (xlcgdbjfp8(a)outlook.com) [Odpovědět]