verze pro tisk

Zazimování rostlinek na zahradě

30. říjen 2013

Před příchodem zimy se musíte pustit do zazimování rostlin, které nejsou schopny samy odolat mrazivému počasí. Práce je přitom potřeba učinit ještě před tím, než udeří první teploty pod bodem mrazu. Ideální dobou je říjen, kdy venku panují ještě poměrně příznivé podmínky. Každá rostlina však potřebuje trochu odlišnou péči a způsob zazimování.

Péče o muškáty

Nejvíce z vás jistě bude zajímat, jak zazimovat muškáty. Tyto okrasné rostliny jsou sice poměrně odolné, nicméně příliš nízké teploty jim přeci jen mohou uškodit. Před mrazy je uchráníte tak, že je z venkovních prostor na zimní období přesunete dovnitř domu, nejlépe někam do chladnějších míst, kde však budou mít zároveň i dostatek světla a prostoru.

Jak se zazimovává jahodník

Na zahradách se hojně vyskytují také jahody. Jahodníky je potřeba před zimou uchránit proti mrazu tak, že je přikryjete zeminou a chvojím. Jako vhodné řešení se jeví také jejich přikrytí fólií, která zabrání nešvarům počasí a uchrání jahodníky před extrémními mrazy. Pokud je to možné, pak jahodníky přesaďte a na zimu je dejte do skleníku.

Nezapomeňte ani na bonsaje

Pokud patříte mezi zkušené zahrádkáře, máte jistě naučené postupy, jak zazimovat jednotlivé rostliny. Vždy je ale dobré vědět, jaké postupy doporučují odborníci. Málokdo třeba ví, jak zazimovat bonsaje. Pak se lidé diví, když jim přes zimu zmrznou a příští rok jsou na vyhození.

Zazimování zahrady a jejích rostlin je velmi důležité provádět ještě v době, kdy venku teploty nespadnou pod bod mrazu. Pakliže se očekává extrémní zima, raději co nejvíce rostlin přeneste domů či do skleníku, je-li to možné a vhodné.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!